Přípravy na znovuotevření Státní opery

15. Květen 2019

Rekonstrukce Státní opery spěje ke konci a všichni se už nyní můžeme těšit na její slavnostní znovuotevření 5. ledna 2020 (132 let od prvního otevření 5. ledna 1888).

„Na podzim 2019 se na jeviště s nejmodernějšími technologiemi začnou postupně stěhovat všechny repertoárové operní inscenace. Souboru Státní opery tak skončí doba provizoria a bude moci opět naplno nabrat dech v nových, výrazně lepších podmínkách,“ uvedl ředitel ND Jan Burian. „Než se tak stane, připraví ve Stavovském divadle ještě jednu inscenaci mimo svou domovskou scénu. Bude to česká premiéra velmi odvážného operního díla, Ščedrinovy Lolity podle slavného Nabokovova románu,“ doplňuje nastupující umělecký ředitel Opery ND a SO Per Boye Hansen.

Pro slavnostní znovuotevření Státní opery připravuje Národní divadlo originální operní gala, které provede nejslavnějšími kapitolami její pozoruhodné minulosti. Dalším z vrcholů sezony ve Státní opeře se stane také inscenace Szymanowského opery Král Roger, v koprodukci s varšavským Velkým divadlem, Královskou operou ve Stockholmu a dalšími partnery, a v režii renomovaného polského operního a filmového režiséra Mariusze Trelińského.