Státní opera se po rekonstrukci otevře v lednu 2020 slavnostním gala

5. Únor 2019

Pro slavnostní znovuotevření Státní opery připravuje v neděli 5. ledna 2020 Národní divadlo originální operní gala, které provede nejslavnějšími kapitolami její pozoruhodné minulosti. Stane se tak 132 let od prvního otevření 5. ledna 1888.

Nastupující umělecký ředitel Opery ND a SO Per Boye Hansen se svými spolupracovníky plně soustředí na znovuotevření Státní opery po její generální rekonstrukci.

„Na podzim 2019 se na jeviště s nejmodernějšími technologiemi začnou postupně stěhovat repertoárové operní a baletní inscenace. Divákům se Státní opera poprvé představí slavnostním operním gala,“ oznámil ředitel Národního divadla prof. MgA. Jan Burian. „Souboru Státní opery tak skončí doba provizoria a bude moci opět naplno nabrat dech v nových, výrazně lepších podmínkách,“ dodal.

„Než se tak stane, připraví ve Stavovském divadle ještě jednu inscenaci mimo svou domovskou scénu. Bude to česká premiéra velmi odvážného operního díla, Ščedrinovy Lolity podle slavného Nabokovova románu,“ doplňuje Per Boye Hansen

Dalším z vrcholů sezony ve Státní opeře se stane i inscenace Szymanowského opery Král Roger, v koprodukci s varšavským Velkým divadlem, Královskou operou ve Stockholmu a dalšími partnery, a v režii renomovaného polského operního a filmového režiséra Mariusze Trelińského.