Poslední premiéra mimo budovu Státní opery

23. Září 2019

Soubor Státní opery momentálně studuje poslední inscenaci mimo svou domovskou scénu.
Ještě před dokončením generální rekonstrukce a slavnostním znovuotevřením Státní opery uvede v české premiéře Lolitu ve Stavovském divadle.

V říjnu se diváci mohou těšit na současnou ruskou operu Lolita na námět slavného románu Vladimira Nabokova. Téměř čtyřicet let po vydání Nabokovova románu vznikla jeho operní verze z pera ruského skladatele Rodiona Ščedrina. Mnohovrstevný příběh, v němž se prolínají témata smyslnosti, lásky a hříchu, bude uveden v české premiéře! První českou inscenaci Ščedrinovy Lolity připravuje slovenská režisérka a performerka Sláva Daubnerová, která dokáže dát operním dílům (nejen) 20. století osobitý výklad, a spolu s renomovaným slovenským scénografem Borisem Kudličkou také sugestivní i provokativní vizuální přitažlivost.

Premiéry uvedeme 3. a 5. 10. 2019 ve Stavovském divadle.

První premiérou uvedenou ve Státní opeře po její rekonstrukci bude Král Roger (Karol Szymanowski). Premiéry proběhnou 3. a 5. dubna 2020.
Do Státní opery se krátce po jejím otevření vrátí oblíbená inscenace Fidelio či kritiky oceňovaná inscenace Daniela Špinara Billy Budd (červen 2020).